Rabat 20% od Zajączka - kod rabatowy: JAJO  **   Wysyłka gratis od 300zł

Rożek niemowlęcy – do czego służy?

Rożek niemowlęcy – do czego służy?

Rożek niemowlęcy pozwala maleństwu poczuć się bezpiecznie i przytulnie tak jak w brzuchu mamy. Do czego służy, jak go złożyć i co sprawia, że znajduje się na liście niezbędnych elementów wyprawki rodziców noworodków?

Jak ułatwić sobie pierwsze tygodnie z noworodkiem?

Rożek niemowlęcy, kiedyś nazywany becikiem, wydaje się być niepozornym gadżetem. Jednak gdy w domu pojawia się noworodek, warto go mieć zawsze pod ręką. Sprawdza się jako pierwsza pościel, otulacz lub kocyk. Maleństwo czuje się w nim bezpiecznie, łatwiej mu zasnąć, uspokoić się.

Rożek pozwala na pewne i bezpieczne noszenie dziecka. Ponieważ rozmiarem pasuje do kosza Mojżesza, kołyski, łóżeczka czy gondoli, jeśli maleństwo zaśnie, możesz je wygodnie przenieść, np. z wózka do łóżeczka. Pamiętaj, że rożek niemowlęcy sam w sobie jest ciepły i ogrzewa maluszka. Dlatego sprawdzaj regularnie, czy nie jest mu w nim za ciepło lub za zimno, dotykając jego karku.

Rożki niemowlęce często polecamy klientom, którzy szukają ładnego, ale i praktycznego prezentu dla młodych rodziców, baby shower lub z okazji narodzin. W sklepie Kadaro znajdziesz kilkadziesiąt wzorów o różnych kolorach i motywach. Dobierając do nich kokon lub pościel, stworzysz zestaw idealny.

Rożek niemowlęcy – kiedy używać?

Rożek niemowlęcy przydaje się w pierwszych tygodniach aż do ok. 3 miesiąca życia. Choć wydaje się, że to krótko i może da się obejść bez niego, w rzeczywistości to gadżet, który docenia każdy świeżo upieczony rodzic. Pierwsze chwile noworodka to wyjątkowy czas pełen czułości, radości i miłości. Jednak bywają i stresujące momenty, szczególnie gdy pierwszy raz chcemy wziąć maleństwo na ręce (to także jedna z największych obaw osób, które same nie mają dzieci).

 

Jaki rożek niemowlęcy wybrać?

Trudno określić, który rożek będzie idealny dla naszego dziecka, ale decydując się na jego zakup, warto zwrócić uwagę na kilka szczegółów: materiał, wiązanie i usztywnienie. Przede wszystkim becik powinien być wykonany z bezpiecznej, certyfikowanej tkaniny. Doskonale sprawdzi się bawełna lub bambus. W wersji zimowej wewnętrzna strona rożka może być wykonana z delikatnego, przyjemnego w dotyku velvetu.

Możesz spotkać także modele rożków wiązane za pomocą troczków lub szarf albo zapinane na rzep. Niestety, to drugie rozwiązanie nie jest to zbyt praktyczne – po pewnym czasie rzepy tracą swoją przyczepność, łapią paprochy, nitki i przestają spełniać swoją funkcję. Wiązanie za pomocą szarf lub troczków jest o wiele trwalsze i wygodniejsze.

Najlepiej wybrać rożek bez usztywnienia (lub z możliwością jego wyciągnięcia). To bardzo ważna cecha – w pierwszych tygodniach życia naturalną pozycją dziecka jest kształt litery C (pozycja embrionalna). Usztywniony tył może mu utrudnić, a nawet uniemożliwić wygodne ułożenie.


Zobacz także: 5 pomysłów na prezent dla niemowlaka


 

Jak złożyć rożek niemowlęcy

Wbrew pozorom składanie rożka jest łatwe i szybkie. Połóż dziecko tak, aby jego główka znajdowała się w jednym rogu. Złóż rożek, zakrywając malucha najpierw dolnym rogiem, następnie lewym, a na końcu prawym. Zawiąż z boku, ale nie za ciasno – maleństwo powinno mieć swobodę poruszania rączkami i nóżkami. Gotowe! Gdy dziecko jest starsze, rozłożony rożek może służyć jako mata do zabawy albo kocyk, np. na plaży, w ogrodzie czy na podłodze.

 

Naprawdę warto go mieć!

Podsumowując, rożek niemowlęcy to gadżet, który powinien znaleźć się w każdej wyprawce. Jest wygodny, praktyczny i bezpieczny dla maleństwa. Doceni go każdy rodzice, ale i osoby, które boją trzymać na rękach tak małe dzieci. Myślisz o jego zakupie? Koniecznie zobacz wzory Kadaro!

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl